ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ
ПОРТ ЮЖНИЙ
  За добу на сapesize NETADOLA в ДП «МТП «Южний» завантажено 60 тисяч тонн вантажу
Дата публікації: 28.09.2018
    На причалі №6 Державного підприємства ДП «МТП «Южний» завершується завантаження      206,450 тис тонн залізорудного концентрату на судно великотоннажного флоту типу сapesize NETADOLA. За останню добу завантажено 60 000 тонн, середньодобова швидкість склала 35 500 тонн. У роботі  задіяні  портальні крани Тukan і Liebherr. Завершити завантаження планується за 2 доби.
 
    «Морський торговельний порт «Южний» – це єдине державне стивідорне підприємство України, яке опрацьовує судна з дедвейтом більше 200 тисяч тонн та осадкою до 19 метрів. Завдяки потужним кранам та глибоководним причалам у 2018 році уже прийнято 36 великотоннажних суден  та опрацьовано майже 9 млн тонн вантажів», – сказав в.о. директора ДП «МТП «Южний» Анатолій Яблунівський.
 
    «Днопоглиблення біля причалів морський торговельний порт «Южний» розпочав проводити в 2012 році за власні кошти. Після утворення АМПУ, частину прибутків ми перерахували для продовження реалізації днопоглиблювальних робіт в акваторії Аджаликського лиману. Проект із днопоглиблення причалів №5,6 окупається державі,  адже для держстивідора встановлено  100% портові збори,  без усіляких знижок та преференцій, на відміну  від 50% знижки для приватних терміналів», – сказав голова первинної Профспілки робітників морського транспорту України Сергій Спіцин.

    Нагадаємо, завантаження залізорудного концентрату на судно NETADOLA розпочалось 22 вересня.  Вантажовласник – ТОВ «Метінвест». Вантаж готується для відправки до Китаю.